„Bale w karnawale na świecie i w Polsce”

W tym tygodniu rozmawiamy sobie o karnawale. Niedługo bo już w poniedziałek będzie zabawa karnawałowa w naszym przedszkolu. Dowiedzieliśmy się, że karnawał zaczyna się od Trzech Króli i trwa aż do Środy Popielcowej. Karnawał to okres zabaw i bali. Dowiedzieliśmy się jak dawniej wyglądały karnawały w miastach i na wsiach Polski. Jesteśmy znawcami od przygotowań do balu ( stroje, wystrój sali- balony, confetti, serpentyny, słodkie wypieki- pączki i faworki). Czy wiecie że dawniej pączki były z ciasta chlebowego z nadzieniem z mięsa ? Oglądaliśmy karnawał na świecie, np.: w Niemczech panie obcinają krawaty urzędnikom, w Austrii są parady w śmiesznych maskach ( byli klaunowie), w Rio De Janeiro  – szkoły tańca tańczą w pięknych kolorowych, pełnych piór strojach na platformie zwanej sambodronem, w Wenecji ludzie pływają gondolami z pochodniami, jest lot anioła i wszyscy chodzą w maskach. Wykonywaliśmy własne maski i oglądaliśmy te z Wenecji. Bawiliśmy się balonami i robiliśmy różne doświadczenia z nimi ( elektryzowaliśmy nimi włosy, ścianę, obserwowaliśmy jak zachowuje się balon pod wpływem zimnego i gorącego powietrz zamkniętego w butelce, co jest wewnątrz balonu- rakieta z niego). Dowiedzieliśmy się także jak Chińczycy obchodzą nowy rok tańcem smoka ,jak on wygląda oraz poznaliśmy legendę z tym związaną .

Projekt i wykonanie: Multimedia Studio
Skip to content