“Bale w karnawale”

W tym tygodniu będzie zabawa karnawałowa w naszym przedszkolu. Wszystkie “Tygryski” nie mogą się doczekać na bal.Nasi rodzice przygotowują nam wspaniałe stroje karnawałowe. My też się przygotowujemy do balu dowiadując się o innych zabawach karnawałowych. Wiemy jak nasze babcie się bawiły na balach, jak kiedyś bardzo ,bardzo dawno temu te bale wyglądały i jak się na nie ubierano. Wiemy skąd pochodzi karnawał- z Wenecji we Włoszech. Oglądaliśmy prawdziwe weneckie maski, poznaliśmy jak ten karnawał wygląda w Wenecji (ubrania, maski, pochodnie, pływanie gondolami, zjazd na linie na placu św. Marka – nazywany “lotem anioła”), tańczyliśmy do włoskiej muzyki. Znamy też inny słynny karnawał – w Brazylii w Rio de Janeiro. Tańczą tam różne szkoły tańca, w karnawale idą one w pochodzie wielobarwnych piór i tańczą sambę. My też próbowaliśmy tańczyć w rytm brazylijskiej samby.Przygotowując się do zabawy karnawałowej wykonywaliśmy maski, które można oglądać na tablicach w szatni.Karnawał to taniec i muzyka- więc my też muzykowaliśmy i tańczyliśmy z szarfami. Ach, kiedy wreszcie będzie ten bal karnawałowy? My jesteśmy już gotowi.

Projekt i wykonanie: Multimedia Studio