“Dbamy o planetę – dokonujemy właściwych wyborów”

W piątek 09.10.2020 spotkaliśmy się z panią Agnieszką z fundacji Eko ,która rozmawiała  nami o różnych wyborach konsumpcyjnych. Mieliśmy do wyboru butelkę plastikową czy bidon? siatkę foliową ,z materiału czy papierową torbę? słomkę papierową czy plastikową? papier do opakowania , folię aluminiowa czy śniadaniówkę? Musieliśmy dokonać właściwego wyboru i dowiedzieliśmy się czy ten wybór jest przyjazny dla naszej planety. Wiele rzeczy jak np.: papierowa torba na zakupy wydawało by się ekologicznych ,ale tak nie jest. Aby wyprodukować taką torbę potrzeba ściąć drzewo, a nawet użyć do jej produkcji wody. My dowiedzieliśmy się jak dokonywać ekologicznych wyborów, tak by nasza planeta ucierpiała jak najmniej. Na koniec naszych zajęć posialiśmy kwiaty nasturcji, które można spożywać wykorzystując do tego plastikowe opakowania np.: po jogurcie. Daliśmy “drugie życie” plastikowym kubkom.

Projekt i wykonanie: Multimedia Studio