“Detektywi na tropach higieny”

Dzisiaj pobawimy się w zagadki, będziemy jak detektywi poszukujący tropów higieny.

  1. Na początek rozwiąż zagadki słowne

“Mydła i wody pilnie unika. Co weźmie do rąk,wszystko poplami. A jak nazwać takiego takiego chłopczyka? Ja wam nie powiem, nazwijcie go sami.” (brudas)

“Kwadratowa, kolorowa, albo biała bywa.W kieszeni ją nosisz, często jej używasz. Kiedy kaszlesz, kichasz w głos, w co należy wsadzić nos? (chusteczka)

“Odkręcasz go w łazience, zaraz myjesz ręce , już czysta leci z niego woda, to wielka wygoda.” (Kran)

“Jestem w łazience, wycierasz we mnie ręce”. (ręcznik)

“Pienię się lecz nie ze złości. Przyjaźnię się z wodą. Kto mnie lubi ten się cieszy zdrowiem i urodą”. (mydło)

A teraz bardzo trudna zagadka – “Lewa -sąsiadka, prawa- sąsiadka. Każda dzieci ma 5. Co spotkają obie zaraz biorą, dwie małe pomocnice służą przez całe życie. Pracowite są a przy tym bardzo lubią częste mycie”.

2. Teraz zagadki dotykowe- potrzebujesz koca, grzebienia, szczotki do rąk, mydła, butelki od szamponu, kubka, pasty do zębów.

wszystkie te rzeczy przykryj kocem, potem włóż rece pod koc i dotykając odgadnij jaki to przedmiot?

3. A czy potrafisz rozpoznać różne odgłosy wody? Spróbuj może Ci się uda? Posłuchaj Zagadki o wodzie.

A teraz odwróć się plecami do komputera i nie podglądaj, poproś mamę aby włączyła Ci kolejne zagadki Odgłosy wody . Udało ci się wszystkie rozpoznać to świetnie!

4. A teraz zagadki zapachowe. Spróbuj powąchać różne zapachy w łazience np.: szampon, płyn do kąpieli, perfumy mamy, mydło, paste do zębów. Poproś mamę by zawiązała ci oczy , a potem dała coś powąchać – Ty spróbuj zgadnąć co to jest?

5.Nadal codziennie dziel wyraz podany przez mamę na sylaby, wyodrębnij 1 sylabę i podaj na nią wyraz, na jaką głoskę jest ten wyraz? Podaj wyraz zaczynający się od tej głoski.

Prosimy o odbiór podręczników, plecaków oraz innych rzeczy dzieci w godzinach 9.00- 14.00

 

Projekt i wykonanie: Multimedia Studio