Jestem przedszkolakiem

Drodzy rodzice.

W minionym tygodniu staraliśmy się pomóc dzieciom oswoić się z placówką i nawiązać bliższy kontakt z opiekunami,a także spędzić czas na wspólnej zabawie.Dzieci  w trakcie zabaw dowolnych i organizowanych poznawały zasady i umowy dotyczące współżycia w grupie,bezpiecznego korzystania z kącików zabaw w sali i w ogrodzie przedszkolnym. Poznaliśmy piosenki „Piec paluszków” i „Wesoła zabawa” oraz  wierszyk „Mam trzy lata”I.Suchorzewskiej.Dzieci bardzo chętnie wyklejały z gotowych elementów domek i lepiły z ciastoliny-masy solnej na temat dowolny (galeria zdjęć). Przed odpoczynkiem słuchały opowiadań z cyklu „Tupcio Chrupcio”, w których bohater oswaja się z przedszkolem i z nowymi wyzwaniami. Dzieci bardzo polubiły też bajki obrazkowe „Trzy Świnki”,”Złota rybka”wystawiane w przedszkolnym teatrzyku Kanishibai.Wiele radości sprawiła też dzieciom „Gimnastyka buzi i języka”czyli zabawy logopedyczne przy udziale pani logopedy.