O higienie słów kilka (3)

Witajcie, Przedszkolaki:)

Dziś zastanowimy się, co nam grozi, jeśli nie będziemy myć rąk. Na początku obejrzyjcie filmik “Łapson i nieproszeni goście”  i porozmawiajcie z rodzicami na jego temat. Co znajduje się na naszych rękach, gdy dotykamy różnych przedmiotów?

Następnie wykonajcie eksperyment, który pomoże zrozumieć, dlaczego tak  ważne jest mycie rąk mydłem – sama woda nie wystarczy:).

A może kilka zagadek? Znajdują się w załączniku:) Na pewno świetnie sobie z nimi poradzicie:) Słowa, będące rozwiązaniem tych zagadek podzielcie na sylaby. Który wyraz ma najwięcej sylab? A który najmniej?

Pamiętacie, jak należy myć ręce? Zachęcamy Rodziców, by wspólne z dziećmi myli ręce – dzieci uczą się poprzez naśladowanie, a dając im dobry przykład pomożecie im ukształtować nawyk czystych rąk:)

Pod tym linkiem znajdują się kolorowanki – mogą być dla dzieci utrwaleniem zdobytych już wiadomości:)

Zachęcamy do spaceru i pobytu dzieci na świeżym powietrzu, jeśli jest taka możliwość:)

Pozdrawiamy Was wszystkich gorąco wraz z Michałem – w galerii kilka zdjęć z wczorajszych zajęć:)