O higienie słów kilka (4)

Dzień dobry, drogie Dzieci:)

Pozostając w temacie higieny, dziś skupimy się na innej części ciała, bardzo potrzebnej:) Cóż to takiego? Spróbujcie rozwiązać zagadkę, której autorką jest B. Forma:

“Jest duży albo mały,
zadarty do góry być może
rozpoznać każdy zapach
zawsze ci pomoże.

Może być zatkany
kiedy cię katar dopadnie
wtedy go często musisz
czyścić bardzo dokładnie”.

Oczywiście, chodzi o nos:) Do czego służy nos i dlaczego jest nam potrzebny? Porozmawiajcie z rodzicami na ten temat:)

A może pobawicie się z rodzicami w rozpoznawanie różnych zapachów? Zachęcamy rodziców, by przygotowali pojemniczki lub słoiki z kawałkami owoców, warzyw, przypraw czy ziół i poprosili dzieci, aby spróbowały po zapachu określić, co to może być:)

Jeśli macie możliwość, wyjdźcie z rodzicami na spacer. Wiosna to czas, kiedy kwitną drzewa i kwiaty, więc otacza nas mnóstwo zapachów:) Ale nie tylko rośliny mają zapach. Może będziecie przechodzić koło piekarni? Albo cukierni? Albo koło czyjegoś domu, gdzie ktoś będzie gotował obiad?;) Które zapachy są przyjemne dla Waszego nosa, a które nie?

A może by tak przypomnieć sobie, jakie jest angielskie określenie słowa nos? Pod tym linkiem znajduje się piosenka, której uczyliśmy się w przedszkolu i tam między innymi pojawia się także “nos” po angielsku. Nie zaszkodzi też przypomnieć sobie innych określeń innych części ciała:)

Miłego dnia:)

Projekt i wykonanie: Multimedia Studio