O przedszkolu

Przedszkole Miejskie Nr 4 w Świdnicy jest placówką oświatową o długoletniej tradycji. Usytuowane w centrum miasta blisko parku stwarza doskonałe warunki do zabawy,  nauki i odpoczynku. Przedszkole posiada 4 sale zabaw, wyposażone w sprzęt i zabawki, funkcjonalnie urządzone które są miejscem twórczej aktywności dzieci, odpoczynku, wesołej zabawy i miejscem spożywania smacznych posiłków.

W ramach oferty naszego przedszkola zapewniamy:

-codziennie zajęcia dydaktyczne:

Realizowane są one w oparciu o podstawę programową  wychowania przedszkolnego i prowadzone przez nauczycieli poszczególnych grup.

-zdrowe i smaczne wyżywienie:
Wszystkie posiłki przygotowywane są  we własnej, przedszkolnej kuchni. Uwzględniamy życzenia naszych Dzieci przy układaniu menu oraz diety dla alergików i dzieci z nietolerancjami pokarmowymi ( wskazania lekarza).

-nauka języka angielskiego

Zajęcia prowadzone są we wszystkich grupach wiekowych. Podczas zajęć wykorzystywane są nowoczesne metody nauczania , a dzieci motywowane są do mówienia już od pierwszych zajęć.

– zajęcia rytmiczno -umuzykalniające:
Zajęcia  realizowane są we wszystkich grupach wiekowych, z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi pracy, jak również zabaw muzyczno-ruchowych z elementami metod wg Batii Strauss, Carla Orffa, Klanzy.

Zajęcia z zakresu ” Uczę się bezpiecznie żyć”:

Zagadnienia wdrażane prze naszą placówkę, mające na celu kształtowanie umiejętności odpowiedniego zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych.

-zajęcia logopedyczne:

Po przeprowadzeniu przesiewowych badań mowy, zakwalifikowane dzieci biorą udział w zajęciach logopedycznych, odbywających się 1 raz w tygodniu, na terenie przedszkola.
-zajęcia sportowe :
Zajęcia prowadzone, w formie gier i zabaw, rozwijające sprawność fizyczną, koordynację ruchową,równowagę i zręczność.(Grupy starsze na sali gimnastycznej) Młodsze grupy maja zajęcia gimnastyczne z wychowawcą.

-nauka gry w szachy:

Zajęcia prowadzone są przez instruktora,nauka odbywa się poprzez zabawę, zajęcia kończą się turniejem szachowym dla wszystkich uczestników           ( dotyczy starszych grup wiekowych).

-zajęcia z religii:

Zajęcia prowadzone są na wniosek rodziców w najstarszej grupie dzieci(sześcioletnich).

– interaktywne zabawy i gry edukacyjne przy tablicy multimedialnej:

To atrakcyjna zabawa dla przedszkolaków, a jednocześnie innowacyjna forma nauki właśnie przez zabawę.

– nauka gry na instrumentach drewnianych i perkusyjnych:

Celem jest wyłonienie uzdolnionych dzieci oraz propagowanie edukacji muzycznej od najmłodszych lat.

– poza tym:

– cykliczne lekcje muzyczne z filharmonią  na terenie przedszkola.

-przedstawienia teatralne różnych form teatralnych,

-warsztaty: plastyczne , dramowe, techniczne,

-spotkania z ciekawymi ludźmi,

-propagowanie czytelnictwa -poprzez udział w zajęciach w Bibliotece Miejskiej – „Baśniolandia”,

-korzystanie z zasobów Muzeum Dawnego Kupiectwa ( wystawy ,warsztaty, konkursy),

-codzienne wyjścia i zabawy w ogrodzie przedszkolnym lub pobliskim parku,

-autokarowe wycieczki poza miasto, zwiedzanie własnego miasta i regionu,

-udostępnienie rodzicom możliwości udziału w zajęciach otwartych,

Personel naszego przedszkola to zespół wspaniałych osób, które swoja wiedzą i doświadczeniem oraz otwartością i życzliwością na potrzeby dzieci, dbają o to, by każde z nich czuło się u nas jak w domu.

Nasza kadra pedagogiczna to kreatywne osoby, z ciekawymi pomysłami na fantastyczną i efektywna zabawę a przez to i naukę dzieci. Dbając o najwyższy poziom jakości pracy nauczyciele podejmują się udziału w szkoleniach i warsztatach, aby pogłębiać swoje umiejętności i wiedzę.Nauczycielki posiadają także dodatkowe umiejętności do prowadzenia zajęć umuzykalniających, plastycznych, rozwijania form scenicznych, prowadzenia zajęć ruchowych i sportowych jak i zajęć z zakresu terapii pedagogicznej.

Prowadzimy własną kuchnię, przygotowujemy zdrowe posiłki, zgodnie z wytycznymi Instytutu Zdrowia ,posiłki przygotowywane są w piecu konwekcyjnym -nie smażymy potraw.

Mocna strony przedszkola:

-miła, przyjazna,rodzinna atmosfera,

-przestrzeganie praw dziecka,

-wysoki poziom kwalifikacji kadry pedagogicznej,

-wysoki stopień zadowolenia rodziców ze współpracy z przedszkolem,

– umiejętności i wiedza absolwentów nabyte w przedszkolu cieszące  się dużym uznaniem wśród nauczycieli szkół podstawowych,

– zdrowe i smaczne żywienie przygotowane we własnej przedszkolnej kuchni zgodnie z zasadami żywienia i potrzebami dzieci.

W naszym przedszkolu każde dziecko:

– znajdzie możliwość indywidualnego rozwoju,

– zdobędzie wiedzę i umiejętności, dzięki aktywnym i twórczym metodom pracy,

– będzie rozwijać aktywność krajoznawczą obcując z naturą i dziedzictwem kulturowym,

– będzie czuć się bezpiecznie w życzliwej i dobrej atmosferze,

– zdobędzie nowe doświadczenia , sukcesy i nagrody, biorąc udział w różnych konkursach.

Wyposażenie przedszkola :
– duże, kolorowe sale zabaw,

-szatnie usytuowane w pobliżu sal zabaw poszczególnych grup ,co zapewnia codzienny kontakt rodziców i nauczycieli, – plac zabaw, dobrze wyposażony w urządzenia zabawowe oraz sprzęt rekreacyjny (hulajnogi, rowerki biegowe itp.)

– duża ilość kącików do zabaw i zajęć dydaktycznych; atrakcyjne wyposażenie kącika „młodego badacza”, kąciki z klockami, rozwijającymi wyobraźnię, umiejętności manualne i koordynację wzrokowo-ruchową
– sprzęt komputerowy i audiowizualny, tablica interaktywna,
– nowocześnie urządzona i wyposażona kuchnia oraz zaplecze kuchenne- stosowanie lamp UV do dezynfekcji pomieszczeń, dezynfekcja dywanów,łazienek myjkami parowymi.

 

Projekt i wykonanie: Multimedia Studio
Skip to content