„Podróż po Polsce śladami Misia Uszatka”

Dziś  jak co piątku wybraliśmy się w podróż po Polsce – na Mazowsze, ponieważ 25.11 obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia my odwiedziliśmy Misia Uszatka. Przypomnieliśmy sobie Pyzę, która oprowadzała nas po Mazowszu i Łowiczu i to co wtedy się dowiedzieliśmy (o strojach , potrawach, chatach, ich wyposażeniu , ozdobach). Dziś wyruszyliśmy do rodzinnego miasta Misia Uszatka- Łodzi. Oglądaliśmy zabytkowe kamienice, stare fabryki włókiennicze, pomniki. W Łodzi żył i tworzył Julian Tuwim – autor wierszy dla dzieci na którym wychowało się kilka pokoleń- jest tam ławeczka na której jest jego postać. Dowiedzieliśmy się ,że w Łodzi jest Studio „Semafor”, gdzie powstało wiele pięknych bajek o misiach- Coralgol, Miś Uszatek, Trzy Misie. Powstały tam również inne znane polskie bajki: „Ferdynand Wspaniały”, „Pik-Pok”, „Przygody Kota Filemona”, „Ćwirek” i wiele innych. Postacie bajkowe zostały upamiętnione poprzez ich pomniki rozrzucone po całej Łodzi. Oprócz tego Łódź  – to bardzo słodkie miasto , na każdym rogu ulicy jest cukiernia. A w cukierni – pyszne pączki z różnymi nadzieniami- wiemy to od osoby ,która tam była (naliczyła ponad 10 nadzień- najbardziej niezwykłe to z jabłkiem i rabarbarem). Jeśli kiedyś będziecie w Łodzi odwiedźcie postacie z bajek i zjedzcie jednego z wielu pączków.

Projekt i wykonanie: Multimedia Studio
Skip to content