“Poszukujemy zamorskich kontaktów naszego miasta”

Dziś dowiedzieliśmy się wraz z Kubusiem Puchatkiem, że ziele angielskie, pieprz, listek laurowy i wiele innych przypraw pochodzi z Indii dokąd świdniccy kupcy bardzo dawno temu wybierali się na statkach. W Indiach zwierzętami, które pomagały przy załadunku towarów były słonie. My wybraliśmy się na wycieczkę po Świdnicy w poszukiwaniu znanych miejsc, statków na kamienicach dawnych kupców , króla mórz -Neptuna , który stoi na fontannie. Znaleźliśmy również miejsce gdzie dawniej był sklep kolonialny w którym sprzedawano miedzy innymi przywożone zza mórz przyprawy. Na ścianie jest słoń, morze Wy go też znajdziecie. Poszukując dawnych tradycji naszego miasta uczyliśmy się chodzić parami- teraz już jesteśmy kangurkami. W trakcie wycieczki wszędzie znajdowaliśmy herb naszego miasta a na nim dzika.  W sali lepiliśmy słonie z plasteliny. Zachęcamy Was do oglądania naszego pięknego miasta w trakcie spacerów z nami, może opowiemy Wam coś o nim i jego zabytkach.

Projekt i wykonanie: Multimedia Studio
Skip to content