Stałe uroczystości

• Powitanie wiosny – 21 marca
  • Konkurs Palm Wielkanocnych – marzec
  • Przegląd zespołów teatralnych – kwiecień
  • Finał programu Kubusiowi Przyjaciele Natury – maj (praca cały rok)
  • Turniej aktora z przedszkola – maj
  • Konkurs piosenki przedszkolnej – maj
  • Przegląd zespołów tanecznych – maj
  • Olimpiada sportowa dla przedszkoli – maj
  • Dzień dziecka – czerwiec
  • Turniej szachowy – czerwiec
  • Zakończenie roku dla 6-latków – czerwiec

Pozostałe wydarzenia

• Filharmonia  Sudecka  jest  organizatorem comiesięcznych  audycji  umuzykalniających dla dzieci z wszystkich grup.
  • Dzieci uczestniczą w spotkaniach propagujących czytelnictwo i zachęcających do literatury dziecięcej w Bibliotece Miejskiej w Świdnicy. Cykl nosi nazwę “Bajkolandia”.
  • Raz w miesiącu dzieci  biorą udział w spektaklach teatralnych (różne formy).
  • Przynajmniej raz w tygodniu odbywają się zajęcia rytmiczne prowadzone przez nauczycieli poszczególnych grup zgodnie z podstawą programową.
  • Przygotowanie do nauki j. angielskiego prowadzone jest zgodnie z podstawą programową .
  • Zapraszamy dzieci do udziału w konkursach plastycznych, recytatorskich, muzycznych rozbudzających twórczą aktywność dziecka, a organizowanych przez podmioty zewnętrzne zajmujące się kulturą.
  • Wprowadzamy dzieci z uzdolnieniami matematycznymi w podstawy gry szachy.
  • Zachęcamy do aktywności fizycznej  poprzez udział w programie “Mali Wspaniali”

Zajęcia otwarte i spotkania z rodzicami

Odbywają się cyklicznie według zaplanowanego w poszczególnych grupach terminarza spotkań i zajęć otwartych.