Szanowni Rodzice.

Szanowni Rodzice

Rozpoczynamy nowy rok szkolny2021/2022. Chcielibyśmy, by 1 wrzesień był dla Państwa dzieci wyjątkowym dniem.

Uczęszczać będą do starszych grup, ze swoimi kolegami i nauczycielami.

Szczególną troską otoczymy dzieci, które do przedszkola przyjdą po raz pierwszy.

Mamy nadzieję, że będzie to lepszy rok niż poprzedni, w którym borykaliśmy się z wieloma problemami, związanymi z pandemią COVI-19.

Dzisiaj gotowi i z kompletną kadrą czekamy na Państwa dzieci.

Skrócone zasady funkcjonowania przedszkola, szczególnie w odniesieniu do przyprowadzania i odbierania dzieci, przedstawiają się następująco:

Dzieci przyprowadzane do przedszkola, rozbierają się i doprowadzane są do drzwi wyznaczonej sali zabaw przez rodzica/opiekuna. Dzieci powinny umyć ręce w wyznaczonych łazienkach.

Bardzo prosimy, aby dziecku towarzyszyła jedna osoba, aby pobyt w przedszkolu dla osoby dorosłej ograniczyć do minimum, aby na terenie przedszkola przebywać w maseczce z zakrytymi ustami i nosem. Prosimy osoby dorosłe o dezynfekcję rąk w wyznaczonych miejscach.

W sposób analogiczny będzie odbywać się odbieranie dzieci.

Uczulamy, aby do przedszkola przyprowadzać dzieci zdrowe, bez kataru, gorączki i uporczywego kaszlu.

Dzieci korzystać będą ze wszystkich pomieszczeń przedszkola, w których będziemy dbać o codzienne dezynfekowanie powierzchni płaskich, poręczy, klamek,wyposażenia itp.

Pomieszczenia będą dezynfekowane: Lampą UV , urządzeniami wytwarzającymi parę, płynami dezynfekującymi z atestami.

Sale zabaw i inne pomieszczenia będą systematycznie wietrzone.

Dzieci będą jak najwięcej czasu spędzać na powietrzu.

Zdecydowaliśmy się na tego rodzaju zmiany, gdyż nie możemy ze względów na organizację pracy placówki delegować  pracowników do szatni.Ponadto jesteśmy zaszczepieni w ponad 65% i mamy nadzieję, że uchroni nas to przed zakażeniami takimi jakie miały miejsce w ubiegłym roku szkolnym.

O wszelkich zmianach na bieżąco będziemy Państwa informować.

W dalszym ciągu będziemy korzystać z form komunikacji wypracowanych przez poszczególne grupy w kończącym się roku szkolnym.

Liczymy na zrozumienie i wzajemny szacunek.

Życzę nam wszystkim pomyślnego nowego roku szkolnego 2021/2022.

Dyrektor przedszkola

Renata Strugała