Urządzenia elektryczne:)

Kolejnym tematem, poruszanym na zajęciach w naszej grupie, były urządzenia elektryczne. Dzieci utrwalały nazwy różnych urządzeń elektrycznych, wskazywały je na ilustracjach oraz opowiadały o znanym im urządzeniach, które mają w swoich domach:) Rozwijały umiejętność analizy i syntezy sylabowej, dzieląc nazwy różnych urządzeń na sylaby oraz przeliczały ilość sylab w wyrazach. Przedszkolaki wiedzą, co jest potrzebne, by urządzenia działały oraz mają świadomość niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą zabawa z prądem. Dzięki uprzejmości Pań, pracujących w kuchni, mogliśmy zwiedzić kuchnię i zobaczyć, jakie urządzenia potrzebne są im w pracy. Dzieci wykonały także prace plastyczne, ucząc się współpracy w grupie, rozwijając spostrzegawczość wzrokową oraz sprawność manualną:) Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:)