Uwaga choroba zakaźna.

Drodzy rodzice, w placówce występują przypadki zachorowania na Rumień zakaźny. Proszę obserwować dzieci.

Objawy rumienia zakaźnego u dzieci

U około 1/5 osób zakażonych choroba przebiega bezobjawowo. Charakterystycznym objawem rumienia zakaźnego jest obustronny rumień na policzkach i zblednięcie skóry wokół warg. W ciągu kilku dni girlandowate, plamiste zmiany skórne pojawiają się też na kończynach i tułowiu. Zazwyczaj jednak zmiany nie lokalizują się na dłoniach i stopach. U niektórych dzieci pojawia się także świąd. Zmiany te znikają po 3 tygodniach, nie zostawiając blizn. W przebiegu choroby piątej może również pojawić się gorączka lub stan podgorączkowy, katar, ból gardła i bóle mięśniowe. Uważa się, że gorączka pojawia się u około 30 proc. dzieci i najczęściej poprzedza pojawienie się zmian na skórze.W przypadku wystąpienia wysypki na twarzy u małego dziecka zawsze należy skonsultować się z lekarzem. On może rozpoznać i różnicować z innymi chorobami rumień zakaźny.

https://hellomama.pl/przedszkolak/rumien-zakazny-u-dzieci-objawy-i-leczenie-piatej-choroby/?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMI-8Kam6OHgwMVioRoCR0KfA6cEAAYASAAEgLSy_D_BwE

Projekt i wykonanie: Multimedia Studio
Skip to content