“W Muzeum Kupiectwa”

Dzisiaj byliśmy z Kubusiem Puchatkiem na wycieczce w Muzeum Kupiectwa. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o naszym mieście i jego mieszkańcach. Nasze miasto słynęło z wyrobu piwa. Oglądaliśmy rzeczy potrzebne do jego wyrobu i dowiedzieliśmy się jak to się działo. Oglądaliśmy również wyposażenie starego sklepu kolonialnego gdzie świdniccy kupcy sprzedawali przywożone przyprawy, kakao, czekoladę. Poznaliśmy stare karczmy i ich wyposażenie. Bardzo podobały nam się kufle do piwa, wiele z nich było pięknie ozdobionych. Podziwialiśmy stare kasy sklepowe, dawne kalkulatory i liczydła, dawne pieniądze. Przenieśliśmy się w czasie do starej apteki, na targ , na stację benzynową. Oglądaliśmy makietę naszego miasta. Musimy koniecznie zabrać tam rodziców.

Projekt i wykonanie: Multimedia Studio
Skip to content