„Jak walczymy z koronawirusem”

Mówimy w tym tygodniu o koronawirusie . Wiecie już jak ważne w walce z tym wirusem jest mycie dokładnie rąk.

1. Dla przypomnienia powtórzmy sobie wiersz„Mycie rąk”.

Dla Was i Waszych rodziców zamieszczamy tekst, żebyście mogli utrwalić sobie ten wierszyk przy każdym myciu rąk.

„Mycie rąk”

Najpierw myję rączkom brzuszki

i wyganiam złe wiruski.

Teraz plecki wyszoruję

i mydełkiem dekoruję.

Czas paluszki dobrze zmydlić

i bakterie wszystkie wybić.

Potem z palców zrobię uchwyt

by paznokcie wpadły w zachwyt.

Skręcę kciuki na okrętkę,

może złapię coś na wędkę.

I na koniec 3 paluszki

wymasują rączką brzuszki.

2. Odpowiedz na pytania :

-Czego boi się koronawirus?

-Jak zabezpieczamy sie przed nim?

-Co robimy, żeby nie chorować?

Macie rację musimy dbać o higienę.

3. A teraz kilka słów w języku angielskim- niektóre z nich już znasz. Poproś rodziców o przeczytanie.

water- woda, soap – mydło, hands- ręce, korona- crown, virus- wirus, myć -wash, wash your hands- myć ręce.

Używaj tych słów w łazience.

4. A teraz czas na pracę plastyczną:

a) Poproś mamę o jakieś warzywo np.: ziemniak, wbij w niego wykałaczki , na ich końcach możesz przylepić kulki z plasteliny -to będzie koronawirus

b) potrzebujesz kolorowy papier, klej, nożyczki

Odrysuj spodek lub mały talerzyk i wytnij- to będzie koronawirus. Następnie przyklej go i ozdób (ręce, nogi, usta, oczy itp.). Następnie narysuj obok te rzeczy,  które ułatwiają walkę z wirusem i których on się boi.

Prosimy przyślij zdjęcia jak myjesz ręce oraz zdjęcia swoich prac.

Bardzo prosimy o odbieranie z przedszkola przez Was kochani Rodzice podręczników, papci i plecaków codziennie w godzinach 9.00-14.00.

P.S. A tak bawili się wczoraj Wasi koledzy w przedszkolu. Zobacz na zdjęciach. Jeśli chcesz zobaczyć jak mydło działa na brud  tak jak robili to Wasi koledzy w przedszkolu to obejrzyj film „Dlaczego mydło myje?”

Ty też możesz zrobić takie doświadczenie.